ZÁCHRANA SRNČAT před senosečemi

srncatko

Každoročně dochází k velkým ztrátám srnčat v souvislosti se senosečemi. Ztráty se pohybují odhadem až 80% srnčat na sečených plochách. Jedním ze způsobů jak snížit tyto ztráty je procházení polí těsně před košením a odborné vynášení nalezených srnčat mimo ohrožené plochy. V tomto roce proběhlo pod vedením našeho mysl.hospodáře několik těchto akcí. Pomáhají nám nejen naši čtyřnozí kamarádi, ale rovněž i naše děti, které již od mala vedeme k lásce k přírodě a české myslivosti.

Moc děkujeme všem zodpovědným zemědělcům, kteří nám poctivě každoročně dopředu hlásí senoseče!!!

2023

Jako tradičně i letos probíhá vyhánění srnčat z luk před sečením. Zatím máme takto nalezené a zachráněné 4ks.

Zahájení vyhánění srnat z jedné z našich největších luk v revíru, Králove. I přestože je tráva nad pás, psi mají velký problém se v takovém porostu pohybovat, našli jsme a zachránili jedno srnče.

Ten pohled tě baví ikdyž ti stříká voda z bot při ranní rose.
Pomáhají nám i naše děti, které vedeme od mala k lásce k přírodě a české myslivosti.
Dvojčátka zachráněná.   Srnčata zachráněna při senoseči každe projdění louky se čtyřnohýma kamarádama stojí za to ikdyž je to pro ně i nás náročné. Ráno brzy před prací nebo po práci.      Pomáhají nám i naši věrní čtyřnozí lovečtí kamarádi.