Hon Řeka - 1. 11. 2014

V sobotu 1. 11. 2014 se uskutečnila tradiční procházka se zbraněmi v Řece. Při nástupu na hájence a zaznění uvítacích fanfár nás hospodář seznámil s průběhem nátlačky.

Za slunečného počasí proběhly postupně 2 leče. V první leči nad lomem bylo viděno několik kusů vysoké, ale nikdo z lovců se nedostal k bezpečné ráně. Slovně (při vyprávění kdo co viděl) jsme po leči však odlovili nejméně 12 kusů vysoké.

V průběhu druhé leče v zadní Řece se však již ozvalo několik ran. Někteří by odpřísáhli, že mezi nimi byly i kulové. Nakonec se však zjistilo, že všichni stříleli po zajících. Na výřadu se nakonec objevil jeden zajíček. Šťastným lovcem byl Václav Šátek ml., který mu i zatroubil s druhým trubačem Přemkem Muroněm slavnostně Halali. Po doznění posledních tónů lesnice a borlice, předseda pozval všechny účastníky honu na hájenku na poslední leč.

V průběhu poslední leče nechyběla tombola, kolo štěstí a samozřejmě dražba "největšího Řeckého zajíce". Vše se samozřejmě zapíjelo levou rukou lahodnou vařonkou...

   >>  

© 2007 MS Smilovice - Řeka