Hon Smilovice - 14. 12. 2013

V sobotu 14. 12. 2013 se uskutečnil již tradiční hon na drobnou zvěř ve Smilovicích. Po zapsání účastníků honu se před hájenkou na nástupu rozezněly tóny lovecké hudby doprovázené zpěvem v podání Brněnských trubačů Tomáše Macha, Lucky Cechlové a místního trubače Vaška Šátka ml.

Za svitu vycházejícího sluníčka zpoza vrcholu Javorový jsme se odebrali od řečiska směrem k remízku "u Knězků", kde na nás čekalo zpestření lovu v podobě několik bažantích kohoutů. Po úspěšném odlovení, jsme se odebrali směrem na lokalitu "letiště". U Zabystřana zazněly opět tóny lesnic a borlice, které signalizovaly Velkou přestávku a již očekávané občerstvení v podobě teplé polévky a horkého čaje. Po posilnění a vyhřátí se ve slunečních paprscích, jsme se vydali na poslední část honu přes "letiště" k remízku "u Trošoka", kde na nás čekal další úspěšný lov bažantů. Po úspěšném odlovu jsme se vydali procházkou podél Řeky směrem na hájenku.

U hájenky se udála nemilá věc, kdy terénní auto srazilo na silnici mladého border teriéra od našeho nového myslivce Radima Kahouna. Bordík byl ihned odvezen na veterinu a naštěstí se vše obešlo bez následku.

Na výřadu při zaznění Halali se vzdala pocta ulovené zvěři, hospodář poděkoval všem účastníkům za bezproblémový průběh honu a předseda pozval všechny na Poslední leč.

Na Poslední leči se všichni zdatně posilnili vynikajícím hlavním chodem v podobě již tradiční svíčkové od paní Muroňové. Poté nechyběly myslivecké tradice v podobě pasování mladého myslivce Radima Kahouna, pasování lovců černé zvěře, jmenování krále honu, bohatá tombola, dražby zajíců a bažantů, v pozdějších hodinách dorazil i samozvaný myslivecký soud... Po mnoha přípitcích na Lovu zdar a koštování moravského vínečka, veselém zpívání, dorazila únava a s posledním polínkem přiloženým do krbu v sále jsme se postupně odebrali do domovů.

   >>  

© 2007 MS Smilovice - Řeka